VÍTAJTE VO SVETE PROBIOTÍK

Zdravý ústny mikrobióm vďaka

inovatívnej probiotickej receptúre

 

Mikroorganizmy nachádzajúce sa v ústnej dutine ľudí označujeme ako orálny mikrobióm. Ústna dutina je vstupná brána do tela a každodenným príjmom potravy, tekutín, dýchaním sa stretáva s rôznymi mikroorganizmami ako sú baktérie, vírusy alebo huby. V prípade, ak dôjde k narušeniu rovnováhy mikrobiómu, veľmi rýchlo môže nastať kolonizácia patogénnymi mikroorganizmami. Tie stoja za vznikom rôznych ochorení. Medzi najrozšírenejšie ochorenia prejavujúce sa v ústach patrí zubný kaz a parodontitída. Našim cieľom v ecoheart nie je vytvoriť sterilnú ústnu dutinu, a tak predchádzať ochoreniam, ale zabezpečiť podmienky vhodné pre život rezidentných (trvalo obývajúcich) mikroorganizmov, s ktorými má človek symbiotický vzťah. To je jeden z dôvodov, prečo prekonávame tradičnú starostlivosť o ústnu dutinu revolučným radom BIOTICS. Naše dentálny produkty sú obohatené o starostlivo vybrané účinné látky a zároveň sú plné účinných kultúr Lactobacillus Ferment, ktoré inhibujú rast nežiaducich baktérií v ústnej dutine.

Výskum o probiotikách
a ako sa starať o ústnu dutinu

Úvod 

Patogénne mikroorganizmy stoja za vznikom rôznych ochorení s prejavom v mieste svojej kolonizácie alebo vo vzdialenejšom mieste. Napríklad v tráviacom systéme. Dysbióza orálneho mikrobiómu môže viesť aj k rozvoju systémových ochorení, ako je diabetes mellitus, kardiovaskulárne ochorenia, ochorenia tráviaceho či dýchacieho systému.

Každý jeden z nás zápasí so správnym fungovaním mikrobiómu ústnej dutiny a spomínanými patogénnymi mikroorganizmami. Je to dôsledok vývoja životného štýlu spojeného so stravovaním, fajčením, konzumáciou alkoholu, ústnou hygienou, užívaním antibiotík či antiseptík. Práve preto sme sa rozhodli vyvinúť dentálne produkty na báze probiotík a tým sa stať priekopníkom v oblasti inovatívnych riešení starostlivosti o ústnu dutinu. Naše poslanie je hlboko zakorenené vo vedeckom výskume, poskytuje alternatívu tradičnej liečby bez použitia chemických látok.

Probiotiká v akcií

Probiotiká, ľudovo nazývané “živé kultúry”, sú živé mikroorganizmy, ktoré sa prirodzene vyskytujú v mikroflóre ľudského tela. Sú to látky priaznivo pôsobiace na orálny mikrobióm. V spoločnosti EcoHeart sme využili potenciál baktérií Lactobacillus Ferment. Ide o kultúry, ktoré v kozmetických produktoch neostávajú viabilné, keďže samotný produkt podlieha konzervácií. Samotná ingrediencia je Lactobacillus ferment, takže všetko, čo ostáva po fermentácií v kultivačnom médiu+mŕtve telá probiotík. Jedná sa teda najmä o postbiotiká. Táto účinná zložka má veľa benefitov, napríklad inhibuje rast nežiaducich baktérií v ústnej dutine, čím pomáha predchádzať vzniku zubného kazu, navracia v ústnej dutine zdravé pH, redukuje tvorbu plaku a tiež napomáha v odstránení zápachu z úst, pokiaľ problém nevychádza zo žalúdka. Celá rada sa volá BIOTICS najmä preto, že tieto kultúry majú postbiotický efekt a navracajú zdravé prostredie v ústnej dutine.

Limity antibiotík nahradené probiotikami

My, v ecoheart si uvedomujeme úskalia tradičnej antibiotickej liečby a z toho dôvodu naliehame k prechodu na probiotickú liečbu založenú na kombinácií úcinných prírodných zložiek spojených s probiotikami, postbiotikami a prebiotikami. Tento prelomový prístup sa stará o zdravšie prostredie v ústnej dutine a ponúka účinnejšiu alternatívu boja proti patogénom bez toho, aby boli ohrozené telu prospešné mikroorganizmy.

Naše portfólio biotických produktov

Symfónia vedy a prírody

ustna-voda

Ústna voda BIOTICS

Orálny mikrobióm zásadne ovplyvňuje ústne a celkové zdravie človeka. Negatívny vplyv mikrobiómu je často následkom zmien spôsobených určitými faktormi ako sú príjem nesprávnych živín, fajčenie alebo neprimeraná dentálna hygiena. Naša ústna voda z rady BIOTICS nie je len klasická ústna voda, ktorá zabije 99% všetkých baktérií.  Je to skôr vedecký zázrak založený na účinkoch kultúr Lactobacillus ferment, ktoré sú doplnené o rôzne iné účinné látky, ako je výťažok zo zeleného čaju, výťažok z mäty priepornej alebo výťažok z Aloe Vera. Zelený čaj so svojimi polyfenolmi vykazuje antioxidačné a protizápalové vlastnosti a využívá sa ako antibiotikum. Zároveň zlepšuje dýchanie, odhlieňuje a zlepšuje celkovú odolnosť imunitného systému. Popritom všetkom Mäta Prieporná pôsobí antisepticky a Aloe Vera prispieva k upokojujúcemu a osviežujúcemu pocitu, ktorý podporuje správne fungovanie ústnej dutiny.

Zubná pasta Biotics 

Na povrchu zubov sa hromadia mikróby a ich metabolické produkty, ktoré spolu vytvárajú biofilm zubného povlaku. Zubný povlak je zložený zo živých i neživých baktérií a ich produktov. Ak nedôjde ku mechanickému odstráneniu povlaku, biofilm sa začne rozrastať. Preto odporúčame k svojej dennej rutine čistenia zubov pridať zubnú pastu z rady BIOTICS, v ktorej sa kultúry Lactobacillus Ferment stretávajú s blahodarnými účinkami kyseliny mliečnej, kyseliny levulovovej a výťažkov z eukalyptusu. Eukalyptový olej, ktorý je známy svojimi antimikrobiálnymi vlastnosťami, dopĺňa postbiotické pôsobenie, zatiaľ čo mätový olej prispieva k čistému, osviežujúcemu pocitu.

zubna-pasta
ustny-sprej

Ústny sprej BIOTICS

Jazyk je pokrytý podstatne väčším množstvom mikroorganizmov ako ostatné časti. Preto vytvára vhodné prostredie pre rast baktérií akým je napríklad aj skupina baktérií s názvom streptokok. Náš ústny sprej z rady BIOTICS poháňaný kultúrami Lactobacillus Ferment sa snaží prinavrátiť komplexnú rovnováhu alebo symbiózu medzi rezidentnými druhmi v ústnej dutine, ktorá je zodpovedná za udržiavanie zdravého stavu. Zároveň obsahuje zmes aloe vera, šalvie a kyseliny mliečnej. Šalvia a Aloe vera majú protizápalové vlastnosti a zmierňujú podráždenie v ústnej dutine, zatiaľ čo kyselina mliečna má antiseptické účinky a prispieva k vyváženému pH, čím podporuje prostredie nepriaznivé pre škodlivé baktérie.

Rezidentné mikróby priamo i nepriamo prispievajú k normálnemu fungovaniu fyziológie a obranného systému tela. Trvalí (rezidentní) kolonizátori pôsobia ako bariéra voči prechodným (exogénnym) mikroorganizmom s vysokým patogénnym potenciálom. Rezidentné mikróby priamo i nepriamo prispievajú k normálnemu fungovaniu fyziológie a obranného systému tela. Trvalí (rezidentní) kolonizátori pôsobia ako bariéra voči prechodným (exogénnym) mikroorganizmom s vysokým patogénnym potenciálom.

Aktívne látky
a

zdravý mikrobióm

list2
Výťažok zo zeleného čaju

Zelený čaj je známy svojimi polyfenolmi, ktoré majú antioxidačné a protizápalové vlastnosti a prispievajú k zdravšiemu prostrediu v ústnej dutine. Polyfenoly v zelenom čaji môžu pomáhať brzdiť rast baktérií spojených so zubným kazom a ochorením ďasien.

mäta_ikona
Výťažok z mäty priepornej

Mäta pieporná dodáva našim dentálnym produktom nielen osviežujúcu chuť, ale prispieva aj k čistému a osviežujúcemu pocitu. Olej z mäty piepornej sa spája s antimikrobiálnymi účinkami, čím pomáha znižovať množstvo škodlivých baktérií v ústach.

salvia
Výťažok z eukalyptu 

Vďaka silným antimikrobiálnym vlastnostiam slúži eukalyptový olej ako prirodzený spojenec, ktorý dopĺňa probiotické účinky našich dentálnych produktov. Spolu s ostatnými látkami obmedzuje rast baktérií a prispieva k zdravšiemu ústnemu mikrobiómu.

aloe_ikona
Aloe vera 

Aloe vera, známa svojimi upokojujúcimi vlastnosťami, dodáva našej ústnej vode prirodzený komfort a podporuje celkové zdravie ústnej dutiny. Jej protizápalové vlastnosti môžu pomôcť zmierniť podráždenie a udržať pokojné prostredie v ústnej dutine.

psenica
Sodium Levulinate & Sodium Anisate 

Tieto prírodné konzervačné látky nielenže predlžujú trvanlivosť našich výrobkov, ale aj pôsobia proti mikrobiálnemu množeniu, zabraňujú vzniku choroboplodných zárodkov, vyrovnávajú pH a ukľudňujú podráždené miesta.

kokos
Cocamidopropyl Betaine 

Táto prírodná zložka pôsobí ako jemná povrchovo aktívna látka a zabezpečuje účinné čistenie bez narušenia prirodzenej rovnováhy ústnej mikroflóry. Uľahčuje odstraňovanie zubného povlaku a nečistôt, čím prispieva k celkovej ústnej hygiene.

cakanka
Inulín 

Táto vláknina slúži ako výživa pre prospešné baktérie, podporuje ich rast a zvyšuje celkovú účinnosť našich probiotických prípravkov. Inulín pôsobí ako podporný prvok, prebiotikum, ktoré podporuje rozkvet baktérií Lactobacillus.

mäta_ikona
Peppermint Mentha Arvensis Leaf Oil 

Okrem osviežujúcej chuti prispieva mätový olej k antimikrobiálnym vlastnostiam, čím zvyšuje účinky našej prírodnej probiotickej zubnej pasty. Môže pomáhať pri znižovaní množstva baktérií, ktoré spôsobujú horší zdravotný stav ústnej dutiny.

7114301_bacteria_biology_icon
Lactobacillus Ferment 

Základom našej inovácie je zložka Lactobacillus Ferment, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní vyváženého ústneho mikrobiómu a zabraňuje kolonizácii škodlivými baktériami. Podporuje prostredie priaznivé pre zdravie ústnej dutiny a pomáha pri prevencii zubného plaku a zápalu ďasien. Táto účinná zložka má veľa benefitov, napr. inhibuje rast nežiaducich baktérií v ústnej dutine, čím pomáha predchádzať vzniku zubného kazu, navracia v ústnej dutine zdravé pH, redukuje tvorbu plaku a tiež napomáha v odstránení zápachu z úst.

bakteria
Lactic Acid 

Kyselina mliečna prispieva k vyváženému pH, čím zabezpečuje menej priaznivé prostredie pre škodlivé baktérie a podporuje celkové zdravie ústneho mikrobiómu. Zohráva jednu z kľúčových úloh pri prevencii premnoženia patogénnych baktérií, čím prispieva k udržaniu zdravého ústneho ekosystému.

Často kladené otázky

 

Otázka: Ako tieto účinné látky pozitívne ovplyvňujú zdravie ústnej dutiny?

Odpoveď: Účinné látky v našich produktoch BIOTICS zohrávajú mnohostrannú úlohu – od antioxidačnej ochrany a antimikrobiálneho pôsobenia až po upokojenie a vyrovnanie pH ústnej dutiny. Pracujú v harmónii s probiotickým fermentom Lactobacillus a poskytujú komplexnú starostlivosť ústnej dutiny.

Otázka: Sú naše produkty vhodné pre citlivé zuby? 

Odpoveď: Áno, naše produkty sú navrhnuté s ohľadom na citlivosť. Starostlivo vybrané účinné látky prispievajú k jemnej, ale účinnej starostlivosti o ústnu dutinu.

. 

Otázka: Môže probiotická starostlivosť o ústnu dutinu nahradiť tradičné metódy starostlivosti o ústnu dutinu?

Odpoveď: Ponúkame prevratný prístup, ktorý poskytuje komplexnú starostlivosť o ústnu dutinu a jeho mikrobióm.

Zodpovedajte za

zdravie Vašej ústnej dutiny 

Vydajte sa na cestu k dokonalému ústnemu mikrobiómu s radom BIOTICS od spoločnosti EcoHeart. Nakupujte teraz a spoznajte budúcnosť starostlivosti o ústnu dutinu.